Protetik Diş Tedavisi

Protez diş tedavisi, eksik dişleri veya hasar görmüş diş yapılarını onarmak ve estetik olarak güzel gülüşleri geri kazanmak için kullanılan bir diş hekimliği dalıdır. MozaikDent olarak, uzman protez diş hekimlerimiz, modern teknoloji ve yüksek kalite malzemelerle hastalarımızın ihtiyaçlarına özel protezler sunar. Protez dişler, fonksiyonelliği geri kazandırmanın yanı sıra estetik açıdan da tatmin edici sonuçlar sağlar. MozaikDent ile sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye geri dönüş için çözümler sunuyoruz.

Protetik Tedavilerimiz

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı dişler, dudaklar ve dişeti gibi unsurların estetik olarak uyumlandırıldığı, kişiye özel olarak hazırlanan bir uygulamadır. Hastanın yüz şekli, cinsiyeti ve gülme alışkanlığı da tasarımda önemli kriterlerdendir. Gülüş tasarımı aynı zamanda “Hollywood Smile” olarak da bilinir.

BONDİNG

Kırık, aralıklı ya da çürük dişlerin, doğal diş rengiyle uyumlu kompozit rezin materyali ile onarılması işlemidir. Bonding uygulamalarında çok az ya da hiç preparasyon gerektirmeden işlem tamamlanabilmektedir.

PORSELEN LAMİNA

Porselen lamina uygulamaları, doğal dişlerin şekline, boyutuna ve hastanın gülüş şekline bağlı olarak belirli oranlarda diş yüzeylerinde aşındırma yapılarak uygulanan estetik bir işlemdir.

Bazı durumlarda, doğal dişlerde aşındırma yapılmadan, prepless yöntemiyle porselen lamina işlemleri yapılabilmektedir.

MONOLİTİK ZİRKONYUM

Monolitik zirkonyum materyaller, metal destekli porselen ve normal zirkonyum materyallere göre daha estetik ve dayanıklı çözümler sağlamaktadır. Işık geçirgenliği fazla olduğundan dolayı doğal diş görünümüne daha yakın estetik çözümler sunmaktadır. Yumuşak dokuyla uyumu ve adaptasyonu oldukça iyi olan bu materyal kırılma ve chipping dediğimiz porselen kırığı riskini azaltmaktadır. Metal destekli porselenlerde sıklıkla görülen diş eti bölgesinde oluşan grimsi renklenmeye, monolitik zirkonyum materyali tercih edilen işlemlerde rastlanmamaktadır.

HAREKETLİ PROTEZLER

İmplant tedavisinin tercih edilmediği durumlarda hastanın isteğine bağlı olarak, ağız içerisindeki yumuşak dokulardan veya var olan dişlerden destek alınarak hazırlanan hareketli protezlerle istenilen gülümsemeye ve rahatlığa kavuşmak mümkündür. Kişinin istendiğinde takıp çıkarabileceği, farklı materyallerden elde edilen hareketli protezlerle gerekli tedavi uygulanabilir.

Bize Şimdi Ulaşın

Bize Ulaşın