Ortodonti

Ortodonti, dişlerin ve çene yapısının düzeltilmesi ve estetik bir gülümseme elde edilmesi amacıyla kullanılan bir diş hekimliği dalıdır. Ortodontik tedaviler, metal braketler, şeffaf plaklar veya diş telinin kullanılması gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilir. Doğru ortodontik tedavi, sağlıklı dişlerin ömür boyu sürdürülmesine katkıda bulunur.

Ortodontik Tedavilerimiz

ÇOCUKLARDA ORTODONTİ

Çocuklarımızın çene ve yüz gelişimleri açısından sağlıklı ve estetik bir şekilde gelişimlerini sağlamak için 4-5 yaşından itibaren ortodonti uzmanı eşliğinde kontrol altına alınması önemlidir. Erken dönemde tespit edilen çene ve diş bozukluklarının tedavisi, geç dönemde yapılan tedavilerden çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Yanlış yutkunma, ağız solunumu, parmak emme alışkanlığı gibi ileride çene problemlerine sebep olabilecek etkenlerin erken safhada ortadan kaldırılması gelişim açısından önem arz eder. Çeşitli apareyler kullanılarak yapılan erken müdahaleler, çocuklarımızın ileride yaşanabilecek ağız ve diş sağlığı problemlerinin önüne geçmekte oldukça etkili yöntemlerdir.

YETİŞKİNLERDE ORTODONTİ

Ortodontik tedaviler her yaşta uygulanabilen bir tedavi seçeneğidir. Ağız içerisindeki diş ve çevre dokular ortodontik tedavi için uygunsa hastaya ortodontik tedavi uygulanabilir. Dişlerde çapraşıklık, kapanış problemleri gibi estetik açıdan rahatsız eden görünüme sahip bireylerde en sağlıklı ve etkili çözüm ortodontik tedavidir. Ortodonti tedavisi süre olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Doğru teşhis ve tedaviyle istenilen gülümsemeye kavuşmak mümkündür.

ŞEFFAK PLAK TEDAVİSİ

Şeffaf plaklar klasik yöntemlerin aksine metal veya porselen teller kullanılmadan, kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak uygulanan ortodontik tedavi seçeneğidir. Estetik açıdan herhangi bir rahatsızlığı yoktur ve istenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilirler. Bu sebeple tel tedavisinin aksine ağız hijyeni çok daha kolay bir şekilde sağlanabilir. Yapılan tedavinin süresi problemin boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

LİNGUAL ORTODONTİ

Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual ortodonti seçeneği estetik kaygısı olan kişiler tarafında sıklıkla tercih edilen bir tedavi seçeneğidir. Uygulanan teller normal ortodontik tedavinin aksine dişlerin görünen yüzüne değil arka kısımlarına uygulanır. Bu sayede görünmeyen teller estetik bir kaygı oluşturmaz.

DİŞ TELİ TEDAVİSİ

Diş ve dişi çevreleyen dokulardan kaynaklı çene ve yüz bozukluklarını ortodontik tedavi ile gidermek mümkündür. Ortodontik tedavi sayesinde istenilen gülümsemeye ve görünüme kavuşmak mümkündür. Ortodontik tedavilerde dişe uygulanacak kuvvet önem arz etmektedir. Bu sebeple uzman kişiler tarafından uygulanması tedavinin sağlığı ve istenilen sonuca ulaşmak adına önemlidir. Güncel tedavi yaklaşımları ve modern tekniklerle istenilen sonuca ulaşmak kolaydır.

Bize Şimdi Ulaşın

Bize Ulaşın