Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene bölgesindeki çeşitli cerrahi müdahaleleri ve tedavileri içeren önemli bir diş hekimliği dalıdır. MozaikDent olarak, deneyimli cerrahi ekibimiz ve modern ekipmanlarımızla, diş çekimleri, implant cerrahisi, çene kırıkları ve daha fazlasını başarıyla tedavi ederiz. Bu alandaki uzmanlığımız, hastalarımızın ağız sağlığını restore etmelerine ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlara ulaşmalarına yardımcı olur. MozaikDent ile sağlıklı bir ağıza ve güzel bir gülümsemeye adım atın.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Tedavilerimiz

DİŞ ÇEKİMİ

Yoğun madde kaybı, ağız içi kistler, enfeksiyon gibi sebeplerle ne yazık ki diş çekimi gerekebilir. Bu gibi durumlarda doğru teşhis ve doğru tekniklerle diş çekimi yapmak, çekim bölgesinin iyileşmesi açısından önemlidir. Daha sonrasında uygulanacak tedavilerin uygulanabilirliği açısından da hekim kontrolünde diş çekiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

20 YAŞ DİŞ ÇEKİMİ

Sürmemiş, kemik içerisinde kalmış ya da bir kısmı çıkmış 20 yaş dişleri zamanla ağız içerisinde enfeksiyona sebep olabilmekte veya öndeki dişe zarar verebilmektedir. Bu gibi durumlarda bu dişlerin alınması gerekmektedir. Minimal girişimsel işlemlerle, 20 yaş dişlerinin çekimi gerçekleştirilebilmektedir.

DENTAL / DİŞ KİSTLERİ

Kök ucunda ya da ağız içerisinde herhangi bir bölgede kese şeklinde meydana gelen dental/ diş kistleri, minimal cerrahi yöntemleriyle ağız içerisinden uzaklaştırılabilmektedir. Doğru görüntüleme yöntemleriyle tespit edilen kist bölgesine uygulanan doğru tanı ve tedavi yöntemleriyle, en az madde kaybıyla işlem tamamlanabilmektedir.

KÖK UCU / APİKAL REZEKSİYON

Dişlerin kök uçlarında veya çevresinde bulunan enfeksiyonun kanal tedavisinin yetersiz kaldığı durumlarda, minimal cerrahilerle alınıp bölgenin temizlenmesi işlemidir.

SİNÜS LİFTİNG

Uzun süreli dişsizlik durumlarında üst çenede bulunan sinüs boşluğu denilen yapıların zamanla aşağı sarkması durumunda, kemik seviyesinde zamanla azalma meydana gelebilmektedir. Kemik seviyesinin azaldığı durumlarda ilgili bölgeye uygulanan sinüs yükseltme işlemleriyle kemik kazancı sağlanabilmektedir.

İMPLANTOLOJİ

Madde kaybı, ağız içi kistler, travma gibi sebeplerle meydana gelen diş kayıplarını minimal cerrahi yöntemleriyle uygulanan implant işlemi ile gidermek mümkündür. Yapılan detaylı muayeneden sonra, hastanın kemik durumuna göre tercih edilen implantlarla dişsizliğin giderilmesi ve hastaya rahat bir çiğneme imkânı kazandırmak mümkündür. Kişinin kemik durumu göz önüne alındığında eğer kemik uygun değilse, çeşitli ogmentasyon (Kemik Grefti) işlemleriyle kemik oluşu sağlanarak implant uygulaması gerçekleştirilebilir.

Bize Şimdi Ulaşın

Bize Ulaşın