Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif diş tedavisi, dişlerdeki hasarı onarmak ve sağlıklı diş yapısını yeniden oluşturmak için kullanılan önemli bir diş hekimliği dalıdır. MozaikDent olarak, uzman hekimlerimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla, çürükler, kırıklar veya diş kaybı gibi sorunları başarıyla ele alırız. Restoratif tedavilerimiz, hastalarımızın gülümsemelerini yeniden inşa etmelerine ve sağlıklı, estetik dişlere sahip olmalarına yardımcı olur.

Restoratif Diş Tedavilerimiz

DİŞ DOLGULARI

Bakteri plağının uzaklaştırılamadığı durumlarda, bakteri plağının ürettiği asit dişlerde çürüğe neden olmaktadır. Çürüğün diş yüzeyinde oluşturduğu kavitasyon, diş rengine uygun bir kompozit materyal ile giderilebilmektedir. Geçmişte kullanılan amalgam dolgu maddesinin aksine daha estetik bir çözüm sunan kompozitler, dişlerde daha uyumlu ve daha estetik bir çözüm sunmaktadır. Şekillendirilmeleri kolay olduğundan var olan diş anatomisine daha uygun çözümler sağlamaktadır.

INLAY/ONLAY RESTORASYONLAR

Geniş kaviteli çürüklerde veya yoğun madde kaybı olan dişlerde gerekli ön hazırlık yapıldıktan sonra oluşan boşluğu gidermek amacıyla tek parça halinde hazırlanan veya kompozit bloklardan kazınarak yapılan restoratif işlemlerdir. Dijital tarayıcılarla alınan ölçü kısa sürede işlenerek doğal diş rengine uygun olarak ilgili bölgeye yerleştirilir.

BONDING

Kırık, aralıklı ya da çürük dişlerin, doğal diş rengiyle uyumlu kompozit rezin materyali ile onarılması işlemidir. Bonding uygulamalarında çok az ya da hiç preparasyon gerektirmeden işlem tamamlanabilmektedir.

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma tedavilerinde kullanılan çeşitli uygulamalar mevcuttur. Ev tipi, ofis tipi ya da kombine olarak uygulanan çeşitli beyazlatma seçenekleri bulunmaktadır. Yapılan klinik muayeneye göre hastanın ihtiyacı belirlenerek gerekli tedavi uygulanmaktadır.

ESTETİK DOLGU

Estetik dolgu işlemleri, doğal dişlerin boyutu, şekli baz alınarak doğal diş rengiyle uyumlu kompozit materyaller ile uygulanan restoratif işlemlerdir.

Bize Şimdi Ulaşın

Bize Ulaşın